A mai napon hivatalossá vált, hogy minden idők legnagyobb hekker támadásával emailcímek és hozzájuk tartozó jelszavak MILLIÁRDJAI kerültek ki a netre!
A jelszólopás régi műfaj, nagyjából azóta próbálnak bűnözők hozzáférni az adatainkhoz az interneten keresztül, amióta létezik internet, a kiberbűnözők százezrével lopkodták ki a jelszavainkat olyan népszerű szolgáltatásokból is, mint a Linkedin, a Tumblr, a Myspace, vagy éppen a sorra hekkelési rekordokat döntő Yahoo, de kirámolták a Dropboxot, a legnagyobb randioldalt, vagy éppen több népszerű pornóoldalt is, sőt az otthoni okos eszközeinket is feltörték – és még sorolhatnánk, de úgyis értitek.

Ellenőrizd le, hogy az adataid biztonságban vannak-e!
Éppen ezért jöhet jól egy olyan oldal, ahol bárki ellenőrizheti, hogy a regisztrációkkor használt emailcíme érintett-e az ezekhez hasonló jelszólopásokban. Hiszen ha érintett, akkor érdemes minél előbb megváltoztatni a jelszót, hátha szerencséje van, és még nem késő, bár valószínűbb, hogy már az.
A legismertebb ilyen feltöréscsekkoló oldal a Have i been pwned? nevű. Itt emailcímre és felhasználónévre is lehet keresni, és az oldal kidobja, ha érintettek vagyunk. Értesítésekre is fel lehet iratkozni, hogy a jövőben minél előbb tudjunk róla, ha lopják az adatainkat. (Vagy legalábbis azt, ha azok felbukkannak valami feketepiacon, hiszen a lopás és annak kiderülése között gyakran évek is eltelhetnek.)

Ezt tedd, hogy ne lopják el (többet)
- Először is: az isten szerelmére, ne használj olyan gyenge jelszavakat, mint az 123456!
- Pláne ne használják ugyanazt a jelszót minden fiókjukhoz, mert ha egy helyről ellopják, máshol is meg fognak próbálkozni vele.
- Bátran használjanak viszont kétlépcsős azonosítást!
A te jelszavaid biztonságban vannak???
Via index